“В Баку планується побудувати понад 200 середніх і висотних житлових будинків”

Інтерв’ю АПА-Економікс голови Державного комітету з містобудування та архітектури Аббаса Алескерова

– Ні для кого не секрет, що навіть під час відкриття будівлі Центрального банку покійний президент Гейдар Алієв сказав, що був проти будівництва на цій території…

– Так, за генпланом Баку будівництво будівлі не повинно було здійснюватися на цій території, оскільки Сабунчинский вокзал повинен був бути видно з вулиці Фізулі. В даний час адміністративна будівля Центрального банку будується на проспекті Гейдара Алієва. Мене потішила ця новина.

– Ви неодноразово говорили про недоцільність будівництва в Баку висотних будівель, але, тим не менше, число таких будівель зростає. По-вашому, які заходи мають бути вжиті, щоб це питання було вирішено раз і назавжди?

– У пілотних проектах внутрішньоквартальних або внутрішньодворових житлових будинків 75% складають будівлі висотою менше 16-ти поверхів. Радує, що в планувальних рішеннях підприємці враховують рекомендації. Було б добре, якби підприємці відмовилися від звички проектування на одному поверсі близько 9-ти квартир коридорного типу.

– Все більше жителів столиці цікавить питання здійснення в 9-ти районах Баку пілотного проекту та знесення майже 1000 непридатних для житла будівель. З яких будівель і в яких районах буде розпочато знесення на початковому етапі?

– На засіданні за підсумками соціально-економічного розвитку в 2016 році і майбутнім завданням, президент звернув увагу на пілотний проект, прийнятий для Баку. На погодження в Державний комітет від районних виконавчих влади міста Баку надійшло 68 планувальних рішень (ескізи будівництва), з них 10 були повернуті з-за не відповідності нормам і правилам.

Планувальні рішення передбачають знесення аварійних та непридатних для проживання будівель площею 450 тис. квадратних метрів на території 185 га. В той же час, планується будівництво понад 200 середніх і висотних житлових будинків площею 2 млн 200 тис. квадратних метрів. Сьогодні вже більше 20-ти будинків будуються в Наримановском, Насиминском, Сабаильском, Сураханском, Ясамальском і Низаминском районах.

В ході реалізації пілотного проекту, який передбачає знесення аварійних будівель та непридатних для проживання будинків, підприємцям було запропоновано виплатити мешканцям цих будинків гроші або орендувати для них квартиру, а після будівництва будівлі забезпечити їх квартирою більшою площею в цьому ж будинку. Так що це вже питання між підприємцем і мешканцем.

– Причиною заторів на центральних дорогах в місті Баку іноді вказують помилки в містобудуванні. Чи є якийсь план по будівництву в майбутньому тунелів або розширення доріг?

– У підготовлених планувальних документах ми разом з іншими державними структурами даємо нові пропозиції. В першу чергу, планується довести до логічного завершення головні кільцеві дороги. Слід зазначити, що вирішення транспортних проблем у сучасних великих містах вимагає застосування комплексних підходів. Тут, поряд з реконструкцією дорожньої мережі, необхідно використання сучасних управлінських та інших технологій.

– Як йдуть справи на «Радянській»?

– В даний час на «Радянській» здійснюються роботи по знесенню та реконструкції будинків. Згідно з планом, на території, в першу чергу, передбачається посадка зелених насаджень. У той же час, будуть вжиті заходи щодо вирішення існуючих транспортних проблем, проспект Наріманова і інші вулиці будуть реконструйовані, що звільнить центр міста від пробок.

Богданюк Костянтин

Костянтин Богданюк

Випускник Одеського національного економічного університету. Одразу після випуску не сатав гаяти часу та почав підприємницьку діяльнисть. Після провалу, пішов працювати менеджером у торгову компанію. У 27 років став директором по управлінню персоналом. Згодом звільнився та створив власний проект – AZNEWSDESK. Багато вивчав як економічні дисципліни, так і журналістську справу. Зараз є власником порталу AZNEWSDESK та його главним редактором.

Related posts