Завершено процес капіталізації в банках 5 Азербайджану

На тлі відбуваються в країні процесів макроекономічної трансформації в банківському секторі в 2016 році спостерігалися скорочення кредитної активності, зростання збитків в зв’язку з погіршенням якості активів, відтік вкладів, а також ослаблення капітальної позиції. Як передає АПА-Економікс, про це йдеться у звіті уряду Азербайджану за 2016 рік.

Палатою з нагляду за фінансовими ринками був здійснений комплекс заходів щодо оздоровлення банківської системи, реструктуризації та капіталізації проблемних інститутів, виключення з системи проблемних банків, не здатних забезпечити стійкість капіталу:

– Підготовлено і затверджено Радою фінансової стабільності програма з оздоровлення та приватизації в 2017 році ВАТ «Міжнародний банк Азербайджану»;

– Підготовлена спеціальна програма капіталізації для 17-ти банків, які мають нестачу капіталу, виконання якої тримається під контролем, ліквідовані ліцензії 5-ти банків, що не відповідають нормативам капіталу;

– Між Європейським банком реконструкції та розвитку і двома банками, акціонером яких він є, проведені переговори і досягнуто угоду про збільшення капіталу, процес капіталізації в цих банках на стадії завершення. В цілому, в результаті вжитих заходів процес капіталізації в 5-ти банках завершений, а в інших триває.

Богданюк Костянтин

Костянтин Богданюк

Випускник Одеського національного економічного університету. Одразу після випуску не сатав гаяти часу та почав підприємницьку діяльнисть. Після провалу, пішов працювати менеджером у торгову компанію. У 27 років став директором по управлінню персоналом. Згодом звільнився та створив власний проект – AZNEWSDESK. Багато вивчав як економічні дисципліни, так і журналістську справу. Зараз є власником порталу AZNEWSDESK та його главним редактором.

Related posts