В Азербайджані може бути встановлений День національної одягу

В Азербайджані може бути встановлений День національного одягу. Про це йдеться в листі міністерства культури і туризму, надійшов на ім’я керівника Центру національної одягу, доктора наук з мистецтвознавства, модельєра Гюльнары Халілової. Про це  повідомили в прес-службі модельєра.

У листі йдеться, що враховуючи важливість пропаганди національного одягу, є частиною нематеріальної культурної спадщини Азербайджану, а також популяризації цієї сфери, міністерство культури і туризму Азербайджану вважає доцільним установа Дня національної одягу, і повідомляє, що питання буде розглянуто у відповідному порядку спільно з відповідними структурами.
Гюльнара Халілова раніше направила лист до міністерства c пропозицією про заснування Дня національної одягу з метою збереження і розвитку національних звичаїв і традицій, пропаганди етнічної творчості. В інтерв’ю керівник Центру національного одягу, відзначивши важливість втілення цієї ідеї в життя, висловила вдячність міністерству культури і туризму за підтримку її ініціативи.

“В Азербайджані приділяється особливу увагу розвитку культури та мистецтва, збереженню та пропаганді національної спадщини, з великим успіхом реалізуються проекти, проводяться різні фестивалі, конкурси, вечори і заходу. Установа Дня національної одягу, який можна проводити в один із передсвяткових днів на Новруз, зокрема “Ахир чершенбе”, або ж в день народження одного з видатних жінок з історії Азербайджану, стане яскравою подією в житті нашої країни”, – зазначила Гюльнара Халілова.

За словами модельєра-дизайнера, азербайджанська національна одяг – невід’ємна частина духовної, культурної та історичної спадщини, пройшла довгий і складний шлях розвитку. Треба берегти ці традиції і в той же час вітається, коли кожен модельєр вносить свої особливості, тобто стилізація ще яскравіше розкриває красу азербайджанської національної одягу. Такий одяг можна надягати не тільки у свята, але і в повсякденному житті.

Жученко Сергій

Сергій Жученко

Закінчив інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Працював у видавничому домі «МЕДІА СОЛЮШНС», спеціалізовані журнали про мобільний зв’язок і портативної техніки «Гаджет» і «Сота». Видавничий дім «ФАКТОР МЕДІА», спеціалізований журнал про мобільний зв’язок «Мабила». Спеціалізований портал ITnews.com.ua (редактор тестовій лабораторії).

Related posts